İsrail, Tel Aviv’e atılan roketler nedeniyle Hamas’ı sorumlu tuttu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Mart 2019 | 8 Recep 1440 Cuma 07:31

İsrail Sözcüsü Ronen Manelis: – ‘Roketlerin kim tarafından atıldığını henüz bilmiyoruz. Hamas ’deki ana örgüt olduğu için orada olanlardan ve oradan atılanlardan o (Hamas) sorumludur’

İsrail, altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’in başkenti ’e dün atılan iki roketten Hamas’ı sorumlu tuttu.

İsrail Radyosuna konuşan ordu sözcüsü Ronen Manelis, roketlerin hangi tarafından atıldığını belirlemek için çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, “Roketlerin kim tarafından atıldığını henüz bilmiyoruz. Hamas Gazze’deki ana örgüt olduğu için orada olanlardan ve oradan atılanlardan o (Hamas) sorumludur.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan İsrail basını roketlerin Filistin İslami Hareketi tarafından atıldığını iddia ederken, İslami yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanladı.

Bu açıklamanın ardından gözler Gazze Şeridi’nin kontrolünü elinde tutan Hamas’a çevrilirken, Hamas da yaptığı açıklamayla olayla alakalarının olmadığını duyurdu.

İsrail ordusundan dün yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nden Tel Aviv’e 2 roket atıldığı bildirilmişti.

Yerel basın söz konusu roketlerden birinin İsrail’e ait hava sistemi “Demir Kubbe” tarafından havada imha edildiği, diğerinin ise Tel Aviv yakınındaki boş araziye düştüğünü yazmıştı.

Olayın ardından İsrail Başbakanı Binyamin , güvenlik kurmaylarını Tel Aviv’deki Genelkurmay Başkanlığı binasında acil toplantıya çağırmıştı.

 

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın