İsrail Tarım Bakanı yine Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ocak 2019 | 1 Cemaziyelevvel 1440 Pazartesi 19:03

İsrail Bakanı Ariel, beraberindeki bir fanatik ile birlikte İsrail polisi eşliğinde ’ya düzenledi. Ariel, daha önce de birçok defa aynı girişimde bulunmuştu.

 

İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel ve beraberindeki 104 fanatik Yahudi, İsrail polisi korumasında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs, yaptığı yazılı açıklamada, “Aralarında İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel’in de bulunduğu 105 fanatik Yahudi, İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa’nın güneybatı bölgesindeki (El-Meğaribe) Kapısı’ndan Harem-i Şerif’in avlusuna girerek baskın düzenledi.” ifadesini kullandı.

İsrail’deki koalisyon hükümetinde Yahudi Evi Partisi’nden olan Ariel, daha önce de beraberindeki fanatik Yahudilerle birçok defa Harem-i Şerif’in avlusuna girmişti.

Fanatik , İsrail polisi eşliğinde zaman zaman ve öğleden sonraki vakitlerde Mescid-i Aksa’nın avlusuna giriyor. Bu durum sık sık bölgede gerginliğin tırmanmasına ve Filistinliler ile İsrail polisi arasında arbede yaşanmasına neden oluyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu’s Sahra Camisi’nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde “Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu” iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Mescid-i Aksa’da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.