Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

İsrail işgal güçleri yine saldırdı: 69 Filisinli yaralı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Ekim 2019 | 19 Safer 1441 Cuma 19:09

Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerine İsrail işgal güçleri tarafından düzenlenen saldırıda 69 yaralandı. İsrail askerleri, gösteriyi AA için takip eden Muhammed Dahlan’ın kamerasını plastik mermiyle aldı.

İsrail işgal güçlerinin altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerine saldırısında 69 Filistinli yaralandı.

Gazze’deki Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin, Gazze’nin doğusunda düzenlenen gösterilere saldırısı sonucu 26’sı gerçek mermiyle olmak üzere 69 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada yaralıların durumuna ilişkin ayrıntılı bilgi verilmedi.

AA KAMERASI DA İSRAİL ASKERLERİNİN HEDEFİNDE

İsrail askerleri, Gazze sınırındaki sırasında Anadolu Ajansı (AA) için çalışan serbest gazeteci Muhammed Dahlan’ın kamerasını da plastik mermiyle hedef aldı.

Saldırıyı yara almadan atlatan Dahlan, İsrail askerleri tarafından vurulan bir gence yaklaştığında kendisine de ateş açıldığını söyledi.

Dahlan, sırasında kamerasının isabet alarak kullanılmaz hale geldiğini aktardı.

Filistinliler, Gazze Şeridi’nin doğusundaki İsrail sınırında 30 Mart 2018’den bu yana her cuma “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri ise “sürgün edildikleri topraklarına dönmeyi ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını” talep eden sivil halkın üzerine ateş açıyor.

El-Mizan İnsan Hakları Merkezinin açıklamasına göre, “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerinin başından bu yana İsrail askerlerinin saldırısı sonucu 320’den fazla Filistinli şehit oldu, yaklaşık 18 bin 500 Filistinli yaralandı.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.