İsrail Gazze sınırında katliam yaptı: 6 ölü en az 40 yaralı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Eylül 2018 | 18 Muharrem 1440 Cuma 21:50

İsrail askerleri sınırında 6 Filistinliyi öldürdü, en az 40 Filistinliyi gerçek mermiyle yaraladı.

İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen barışçıl “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerinde açtığı ateş sonucu 1’i çocuk yaşamını yitirdi, en az 40 Filistinli yaralandı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, Gazze’nin doğu sınırında farklı noktalarda düzenlenen barışçıl gösterilere eden İsrail askerlerinin, Filistinli genç İyad Halil eş-Şair (18) ve 14 yaşındaki çocuk Muhammed Nayif el-Havm ile henüz kimliği tespit edilemeyen bir genci öldürdüğünü, 2’si ağır 47 kişiyi yaraladığını belirtti.

Ölü sayısı 6’ya yükseldi

Gazze’deki yerel tarafından yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonrasında yaralanan 3 Filistinlinin de yaşamını yitirdiği, ölü sayısının 6’ya yükseldiği ifade edildi.

Filistinliler, 30 Mart’tan bu yana altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail sınırında “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adı altında barışçıl düzenliyor.

İsrail askerleri ise “sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını” talep eden halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

Kaynak: AA, Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın