İsrail Filistinli çocukları hava saldırısıyla katletti

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ekim 2018 | 20 Safer 1440 Pazartesi 13:50

İsrail'in sınırında düzenlediği hava saldırısında üç çocuk yaşamını yitirdi.

İsrail'in Gazze sınırına düzenlediği hava saldırısında, yaşları 13 ila 14 arasında değişen üç çocuk yaşamını yitirdi.

Dün saatlerinde Deyr el Beleh'in doğusunda, Gazze ile İsrail'i ayıran hattına düzenlenen saldırıda üç kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı. Gazze'deki Bakanlığı sözcüsü Eşref el Kudra, saldırı sonrası hayatını kaybeden Filistinlilerin cesetlerinin Filistin Kızılayı'na bağlı ambulanslarla tahliye edildiğini açıkladı.

Saldırıda hayatını kaybeden Filistinlilerin kimlikleri ise bir süre sonra açıklandı. İsrail'in hava saldırısında Halid Ebu Said (14), Abdulhamid Ebu Zahir (13) ve Muhammed el Satri (13) yaşamını yitirdi.

İsrail, saldırının sınır hattına döşemeye çalışan silahlı bir hücrenin mensuplarını hedef aldığını öne sürmüştü.

Gazze'deki silahlı gruplar ve halk, İsrail'in düzenlediği saldırıya sert tepki gösterdi. Gazze halkı, saldırıdan sonra İsrail'e karşılık verilmesi talebiyle sokağa dökülürken silahlı gruplar da açıklamalar yayınlayarak saldırıya tepki gösterdi. Hamas, İslami , Filistin Halk Kurtuluş gibi büyük gruplar İsrail'in saldırısını " bir Siyonist katliam" olarak niteledi. İslami Hareketi, "İsrail'e uygun bir zaman ve şekilde karşılık verileceğini" açıkladı.

30 Mart'tan bu yana devam eden Büyük Dönüş Yürüyüşleri kapsamındaki gösterilerde şu ana dek 216 Filistinli öldürüldü ve 20 binden fazlası yaralandı. Yaralıların büyük bir kısmını gerçek mermiyle yaralananlar oluşturuyor. Olaylarda keskin nişancı atışıyla vurulan bir İsrail askeri ölürken, en az 6 asker de yaralandı.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın