İsrail bir Filistinliyi daha evsiz bıraktı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Şubat 2019 | 6 Cemaziyelahir 1440 Pazartesi 14:19

İsrail işgal altındaki ’de bulunan bir ailenin evini ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktı.

 

İsrail’e bağlı Kudüs Belediyesine ait bir buldozerle Beytüllahim kentine bağlı Valaja köyüne düzenleyen İsrail güçleri, Mecdi Şevki’nin evini yıkarak bir Filistinli aileyi daha evsiz bıraktı.

sırasında bölgeyi kordon altına alan İsrail güçleri, halkının alana girişine izin vermedi.

Ruhsatsız olduğu gerekçesiyle evleri yıkılan 5 kişilik Şevki ailesi kış ortasında yuvasız kalırken, köyde bulunan 180 evin daha aynı gerekçeyle İsrail’in yıkım tehdidiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Ruhsatsız olduğu gerekçesiyle evleri yıkıyorlar

İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria’da sık sık Filistinlilere ait ve iş yerlerini “ruhsatsız” olduğu gerekçesiyle yıkıyor.

Filistinli kaynaklara göre, İsrail makamları sadece geçen yıl Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da Filistinlilere ait 538 ev ve iş yerini yıktı.

Doğu Kudüs ve Batı Şeria’daki varlığını artırmak için yasa dışı yerleşim birimlerini genişleten ya da yeni yerleşimler inşa eden İsrail’in Filistinlilere ise çeşitli bahanelerle imar izni vermediği ya da bürokratik süreci zorlaştırdığı dile getiriliyor.
Fetih Medya

Filistinliler, hukuki dayanaktan yoksun bu tür uygulamaların “İsrail’in yıldırma ve kenti Yahudileştirme politikalarının parçası” olduğunu belirtiyor.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın