İspanya’da sel felaketi: 8 kişi hayatını kaybetti!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ekim 2018 | 1 Safer 1440 Çarşamba 20:38

İspanya’nın en büyük adası Mallorca’da aşırı yağışlar sonucu yaşanan sel felaketinde ölü sayısı 8’e yükseldi. Bölgede 9 kişinin hala kayıp olduğu bilgisi de paylaşıldı. Hayatını kaybedenler arasında 2 İngiliz vatandaşı bulunuyor.

Sant Llorenc Belediye Başkanı Yardımcısı Antonia Bauza, “Hayatını kaybedenlerin ikisi İngiliz vatandaşıydı. Mallorca’nın yaklaşık 60 kilometre doğusunda bulunan Palma en çok etkilenen şehirlerden” ifadelerini kullandı. Hayatını kaybeden diğer 3 kişinin ise yerliler olduğu belirtildi. başlayan şiddetli yağışlar nedeniyle birçok araç selde sürüklendi.

Gece başlayan şiddetli yağışlar nedeniyle birçok araç selde sürüklendi. Yetkililer bölgeye kurtarma ekiplerinin sevk edildiğini açıkladı. Bölgede yüzlerce insanın edilerek spor salonlarına yerleştirildiği, en az 3 şehirde okulların kapatıldığı aktarıldı.
İspanya Başbakanı Pedro Sanchez hesabında gelen bilgileri yakından takip ettiğini, hayatını kaybedenlerin ve yakınlarına destek olacağını açıkladı. Başbakanlık ofis sözcüsü, Sanchez’in selden etkilenen bölgeleri edeceğini aktardı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın