İsmail’in ne alemde ?

Yazar: Musa Yıldız - Yazının Tarihi: 2 Eylül 2017 | 11 Zilhicce 1438 Cumartesi 05:54

İsmail’in ne alemde ey kardeşim ?

Kurban edebilecek misin Ismail’ini, İbrahim’i bir teslimiyet ile ?

Kurbanın ne alemde ey kardeşim ?

Seçebilecek misin kurban için en değerlini, en değerlinin teslimiyeti gibi ?

İsmail’i kurban etmek, İbrahim’i bir teslimiyet ile mümkündür.

İsmail’ini bul ey kardeşim.

Ayet: “De ki : -Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah içindir.” diyor. Hayatının merkezine bak kardeşim. Hayatının merkezinde, Allah’tan başka ne varsa senin kurbanın odur. Onu bul ve kurban etmeye irade göster.

İsmail’inden ver ey kardeşim.

Allah için kurban edeceğin şeye biçtiğin değer, Allah’a olan sevgi ve bağlılığının altında bir sevgi ve bağlılık olmalı ki; Allah’a olan sevgi ve bağlılığını o başka şeye kurban etmeyesin.

İsmaili’ni kurban etmeye niyetlenmelisin ey kardeşim.

Ya en değerlini kurban etmeye irade göstereceksin Allah için ya da kurban olacak Allah’a olan sevgi ve bağlılığın; kurban edemediğin en değerline.

İbrahimi bir teslimiyet ile yüksel ey kardeşim?

Seni yaratana olan sevgi ve bağlılığın, kanıtlanmaya muhtaç bir şekilde teorik olarak duruyor. Ya pratikleşecek ve yükseleceksin ya da olduğun noktada yerinde sayıp duracaksın.

Evet, ey değerli kardeşim!

Ümmet olarak kurban edemedik edilmesi gerekenleri, bu yüzden başsız kaldık 100 yıldır zilletin gölgesinde. Kurban ediyoruz her geçen gün İslam’ın hakimiyet mücadelesini, Allah’ın kurban etmemizi istediği şeylere…

İlgilinizi Çekebilir:  DAEŞ: Suriye'de Rus askerleri öldürdük

İslam’ın hakimiyet mücadelesine, en değerlini kurban et ey kardeşim.

Kurban et ki, ’de çocuklar annesiz; anneler de çocuksuz kalmasın.
Kurban et ki, ’da annelerinin gözü önünde kızları; kızlarının gözü önünde de anneleri tecavüze uğramasın.

Zaferin ayak seslerini işitiyorum ey kardeşim!

İsmailini bulup kurban etmeye irade gösterenlerin çoğaldığına şahit oluyorum. Artık zilletin yerini, izzete bırakacağını hissediyorum. Her şeyden önce adaletin hakimiyetinin İslam ile olacağına iman ediyor ve biliyorum ki; bu dinin sahibi bu dine savaş açanların da sahibidir. Bu dine savaş açan bütün süper güçlerin de sahibi olan Allah, kendi dinini hakim edemeyecek mi?

İbrahim’i bir teslimiyet göster ey kardeşim!

Endişemiz İslam’ın hakim olmayacağı korkusu değildir. İslam elbet hakim olacaktır. Endişemiz, sadece kiminle olacağıdır. Bu hakimiyet İbrahimî teslimiyet gösterenlerin vesilesi ile olacaktır.

İbrahimî bir teslimiyetin getireceği izzet, zalimlerin uykusunu kaçıracaktır. İbrahimî bir teslimiyet ile teslim olabilmemiz dileği ile Kurban Bayramınızı kutlar ailenizle, sevdiklerinizle nice mutlu bayramlar geçirmenizi Allah’tan niyaz ederim.

Selam ve dua ile…

Yazan: Musa Yıldız

Fetih Medya

*Yayınlanan yazılar yazarlarımız sorumluluğu altındadır.

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın