İslam düşmanı aşırı sağcı İngilize hapis cezası

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2019 | 8 Zilkade 1440 Perşembe 23:04

İslam karşıtı aşırı sağcı İngiliz Savunma Ligi’nin (EDL) eski Başkanı Tommy Robinson 9 ay hapis cezasına çarptırıldı

İslam karşıtı aşırı sağcı İngiliz Savunma Ligi’nin (EDL) eski Başkanı Tommy Robinson’a mahkemeye hakaretten 9 ay hapis cezası verildi.

Başkent ’daki duruşmada Robinson, hakkında yayın yasağı bulunan bir davada yargılanan azınlık mensubu sanıkların bilgilerini paylaşmaktan bulundu. Hakim, gerçek adı Stephen Yaxley-Lennon olan Robinson’a 9 ay hapis cezası verdi.

Daha önce yattığı süre göz önüne alınarak cezası 19 haftaya düşürülen aşırı sağcı İngiliz, bu sürenin yarısını yattıktan sonra serbest kalabilecek.

Kararı önünde bekleyen Robinson destekçileri, hükmün açıklanmasının ardından polise cam ve plastik şişe fırlattı. Daha sonra parlamentoya kadar yürüyen grup, bir süre yolu trafiğe kapattı.

Zaman zaman gerginliğin yaşandığı gösteri sırasında bir Robinson destekçisini gözaltına aldı. Polise tepki gösteren diğer protestocular, gözaltına alınan kişinin konulduğu aracın etmesini önlemek için yere oturdu.

Sık sık “Tommy’i serbest bırakın” şeklinde sloganın atıldığı gösteride, İsrail bayrağının da taşındığı görüldü.

Fetih Medya

Trump‘a iltica için yalvarmıştı

İslam karşıtı İngiliz, karardan iki gün önce kendisine iltica hakkı tanıması için ’a yalvarmıştı.

Fetih Medya

İngiltere’den acil olarak tahliye edilmesine ihtiyaç olduğunu belirten ve buna gerekçe olarak da “karanlık güçlerin iş başında olmasını” gösteren Robinson, açıklamasında “Durumuma bakması için ’a yalvarıyorum, Amerikan hükümetine yalvarıyorum.” ifadesini kullanmıştı.

Aşırı sağcı İngiliz, hapishanede öldürüleceğini de ileri sürmüştü.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.