DAEŞ’in Kabil’de düzenlediği saldırılarda ‘6 ayda 1120 kişi öldü ve yaralandı’

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Nisan 2018 | 20 Recep 1439 Cuma 17:05

Örgütün propaganda kanallarınca edilen rakamlara göre, ’ın başkenti ’de 6 aylık süre içinde düzenlenen saldırılarda binden fazla kişi öldü ve yaralandı.

DAEŞ’e bağlı kaynaklarca haftalık olarak yayınlanan “Al-Naba Gazetesi”nin son sayısında yer verilen rakamlara göre DAEŞ, geçtiğimiz altı aylık süre içinde Afganistan’ın başkenti Kabil’de 17 düzenledi.

Öne sürülen rakamlara göre, örgüt tarafından düzenlenen bu saldırılarda ağırlıklı olarak Hazaralar hedef alınırken, 1120 kişi öldü veya yaralandı.

Saldırı düzenlenen kişiler arasında Şii sivillerin de olduğunun belirtildiği açıklamaya göre, ülkede hedef alınan yabancılardan da 25 kişi bulunuyor

Yayınlanan rakamlar arasında en fazla dikkat çekeni, Şii Hazara topluluğuna yönelik düzenlenen saldırılar. Örgütün aktardığı rakamlara göre, Hazaraları hedef alan saldırılarda 539 kişi öldü veya yaralandı.

Kabil’de geçtiğimiz altı aylık süre içinde düzenlendiği belirtilen saldırıların 13’ü sızma ve , 3’ü el yapımı patlayıcı ve 1’i park halindeki bombalı aracın infilak ettirilmesi suretiyle düzenlenmiş.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın