DAEŞ’den Haseke’de PKK mevzilerine ani saldırı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Haziran 2018 | 4 Şevval 1439 Pazartesi 12:32

DAEŞ Haseke kırsalındaki bölgede PYD/PKK mevzilerine ani bir gerçekleştirdi.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, ’nin doğusundaki Haseke ili güney kırsalındaki Deşişe bölgesinde destekli PKK güçlerine ait mevzilere yönelik DAEŞ tarafından ani bir saldırı düzenlendi.

Düzenlenen saldırıda PKK güçlerinden çok sayıda kişinin öldüğünü ifade eden , DAEŞ’in saldırıda yüklü araç kullandığını da belirtiyor.

Bazı bölge kaynaklarının aktardığı bilgilere göreyse, DAEŞ’in saldırısında PKK güçlerinden en az 12 kişi öldü çok sayıda kişi de yaralandı.

DAEŞ’in dün gerçekleştirdiği saldırı sırasında bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade eden yerel kaynaklar, ABD öncülüğündeki koalisyona bağlı savaş uçaklarının PYD/PKK’ya destek amacıyla çok sayıda hava saldırısı gerçekleştirdiğini aktarıyor.

güçlerince bölgeye düzenlenen hava saldırılarında çok sayıda yaşamını yitirdiği bilgisi de bölgeden edinilen diğer bilgiler arasında.

PYD/PKK’ya yardımlar devam edecek

DAEŞ’le Mücadele Koalisyon Sözcüsü Sean Ryan tarafından dün yapılan açıklamada, ABD öncülüğündeki uluslarası koalisyonun ana bileşenini PYD/PKK’nın oluşturduğu “’ne etmeye devam edeceğini ifade edildi.

Sözcü Ryan açıklamasında, “Demokratik Suriye (DSG) uluslararası koalisyonun ortağı olarak kalacak” ifadelerini kullandı.

Ryan, DAEŞ’in Deşişe ve Hecin bölgesi ile Elbukemal’in kuzeyinde varlık gösterdiğini ifade etti.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın