DAEŞ Yemen’de ‘güç tazeliyor’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018 | 30 Recep 1439 Pazartesi 15:59

DAEŞ, Yemen’in Beyda vilayetinde düzenlediği saldırılarla bölgedeki kontrol alanını genişletiyor.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Yemen’in orta kesimlerinde yer alan Beyda vilayetinde DAEŞ’e bağlı güçler tarafından hükümet güçlerine yönelik düzenlenen saldırıda çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

Örgüt tarafından Beyda vilayetine bağlı Kayfe beldesindeki Hadi hükümetine bağlı güvenlik güçlerinin mevzilerine düzenlenen saldırıda çok sayıda asker öldü ve yaralandı.

Yerel tarafından yapılan açıklamada ölen ve yaralanan asker sayısına ilişkin bir rakam verilmedi.

Öte yandan DAEŞ’e bağlı “Amak Ajansı” tarafından ilgili servis edilen görüntülerde, hükümet güçlerinden ele geçirilen silah mühimmat ve askeri araçlara ait görüntüler paylaşıldı.

Örgüte bağlı ajans tarafından paylaşılan görüntüler:

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

DAEŞ’e bağlı ajans tarafından yapılan açıklamada, bölgede yaşanan çatışmalarda hükümet güçlerinden en az 5 kişinin de canlı olarak yakalandığı ifade edildi. Örgüt aldığı askerlerin görüntülerini de ağları üzerinden paylaştı:

İlgilinizi Çekebilir:  "Avusturya’da Müslümanları zor bir süreç bekliyor"

Fetih Medya

DAEŞ Yemen’de “güç tazeliyor”

Örgüt, Beyda vilayeti başta olmak üzere ülkenin güneyindeki Aden kentinde düzenlediği bomba yüklü araç saldırıları ve suikastlerle Yemen’deki gücünü pekiştiriyor.

DAEŞ, geçtiğimiz dönemde güneydeki Aden kentinde Birleşik Emirlikleri () tarafından desteklenen Yemen hükümetine bağlı güçlere yönelik bombalı araç saldırısı düzenlemiş, saldırıda çok sayıda kişi ölmüştü.

Örgüt aynı zamanda susturuculu silah ve el yapımı patlayıcılarla düzenlediği suikastlerle de hükümet adına çalışan kişileri almayı sürdürüyor.

Yemen, Suriye ve ’ta uğradığı ağır yenilgi ve toprak kaybının ardından DAEŞ’in en fazla faaliyet gösterdiği ülkeler arasında.

Örgüt aynı zamanda ve Afganistan’da da etkin olarak saldırılar düzenlemekte.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın