DAEŞ Yemen’de ‘güç tazeliyor’

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018 | 30 Recep 1439 Pazartesi 15:59

DAEŞ, Yemen’in Beyda vilayetinde düzenlediği saldırılarla bölgedeki kontrol alanını genişletiyor.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Yemen’in orta kesimlerinde yer alan Beyda vilayetinde DAEŞ’e bağlı güçler tarafından hükümet güçlerine yönelik düzenlenen saldırıda çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

Örgüt tarafından Beyda vilayetine bağlı Kayfe beldesindeki Hadi hükümetine bağlı güçlerinin mevzilerine düzenlenen saldırıda çok sayıda öldü ve yaralandı.

Yerel tarafından yapılan açıklamada ölen ve yaralanan asker sayısına ilişkin bir rakam verilmedi.

Öte yandan DAEŞ’e bağlı “Amak Ajansı” tarafından saldırıyla ilgili edilen görüntülerde, hükümet güçlerinden ele geçirilen mühimmat ve askeri araçlara ait görüntüler paylaşıldı.

Örgüte bağlı ajans tarafından paylaşılan görüntüler:

y1.jpg

y2.jpg

y3.jpg

DAEŞ’e bağlı ajans tarafından yapılan açıklamada, bölgede yaşanan çatışmalarda hükümet güçlerinden en az 5 kişinin de canlı olarak yakalandığı ifade edildi. Örgüt aldığı askerlerin görüntülerini de sosyal medya ağları üzerinden paylaştı:

esr1.jpg

DAEŞ Yemen’de “güç tazeliyor”

Örgüt, Beyda vilayeti başta olmak üzere ülkenin güneyindeki Aden kentinde düzenlediği yüklü araç saldırıları ve suikastlerle Yemen’deki gücünü pekiştiriyor.

DAEŞ, geçtiğimiz dönemde güneydeki Aden kentinde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen Yemen hükümetine bağlı güçlere yönelik bombalı araç saldırısı düzenlemiş, saldırıda çok sayıda kişi ölmüştü.

Örgüt aynı zamanda susturuculu silah ve el yapımı patlayıcılarla düzenlediği suikastlerle de hükümet güçleri adına çalışan kişileri hedef almayı sürdürüyor.

Yemen, ve Irak’ta uğradığı ağır yenilgi ve toprak kaybının ardından DAEŞ’in en fazla faaliyet gösterdiği ülkeler arasında.

Örgüt aynı zamanda Mısır ve Afganistan’da da etkin olarak saldırılar düzenlemekte.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın