DAEŞ, Halep’te 9 HTŞ’li muhalifin öldürüldüğü saldırıyı üstlendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2018 | 26 Şevval 1439 Salı 15:14

DAEŞ'e bağlı ajans kırsalında Tahriru'ş Şam'a yönelik düzenlenen saldırının sorumluluğunu üstlendi.

Örgüte bağlı "Amak " üzerinden yapılan açıklamada, birkaç gün önce Halep'in güney kırsalında Tahriru'ş Şam Heyeti'ne (HTŞ) ait bir merkeze yönelik düzenlenen ve en az 9 muhalif savaşçının öldürüldüğü saldırının sorumluluğu üstlenildi.

DAEŞ'e bağlı resmi ana organı olarak bilinen ajansın yaptığı açıklamada, "Halep'in güney kırsalındaki Eykârde bölgesinde düzenlenen saldırıda Tahriru'ş Şam Heyetine bağlı özel kuvvet milislerinden 10 kişi öldürüldü" ifadeleri kullanıldı.

DAEŞ, #Halep güney kırsalında Tahrir el Şam Heyeti (HTŞ) merkezine düzenlenen ve en az 9 muhalifin öldürüldüğü baskının sorumluluğunu üstlendi. pic.twitter.com/ZQjZIbdQWa

— Halid Abdurrahman (@hldabdurrahman) 9 Temmuz 2018

DAEŞ, birkaç gün önce 'nin kuzeyindeki bölgelerde HTŞ başta olmak üzere muhaliflere yönelik düzenlenen birçok saldırıyı üstlendi ve bu saldırılara ilişkin görüntüler servis etmeye başladı.

Örgütün daha önceden de bu bölgede muhalifleri alan saldırılar gerçekleştirdiği biliniyordu. Ancak bu saldırıların hiçbiri "resmi" anlamda üstlenilmemişti.

Suriye'den haber aktarımı yapan ise, iki gün önce Halep güney kırsalındaki Eykârde bölgesinde düzenlenen saldırıda HTŞ'ye bağlı 9 muhalifin yaşamını yitirdiğini aktarmıştı.

HTŞ'nin İdlib merkezi ve kırsalında DAEŞ hücre yapılanmasına yönelik baskıyı artırmasının ardından örgüt bölgedeki saldırılarını daha açık bir şekilde düzenlemeye başladı.

Geçtiğimiz dönemde Suriye'nin kuzeyindeki birçok farklı bölgede muhaliflere yönelik ateşli silah, el yapımı patlayıcı ve yüklü araçlarla düzenlenen sadırıları DAEŞ bağlantılı hücre yapılanmalarının gerçekleştirdiği biliniyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın