İşgalciler Kudüs yakınlarında Filistinlilere ait zirai tesisleri yıktılar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ocak 2019 | 7 Cemaziyelevvel 1440 Pazar 11:53

’daki baskınlarda yedi kişiyi tutuklayan.İşgalciler Kudüs yakınlarında Filistinlilere ait zirai tesisleri yıktılar.

’in Yaka bölgesindeki baskınlarını ve tutuklamalarını dün ve bugün (13 Ocak Pazar) da sürdürdüler.

İşgal ordusu tarafından yapılan açıklamada, Filistinlilerin halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle yedi kişinin tutuklandığı ifade edildi.

İşgal güçleri bugün sabah işgal altındaki Kudüs’ün batısında bulunan Beytu İksa köyünde de bir prefabrik evi ve zirai tesisleri yıktılar.

Meclisi üyesi Bilal El-Meşni’nin verdiği bilgilere göre Heysem ve İbrahim Abdülvehhab kardeşlere ait bir prefabrik evi ve birkaç zirai tesisi yıktılar.

El-Meşni işgal güçlerinin yıkım esnasında vatandaşları, yıkımın gerçekleştiği yere yaklaştırmadıklarını ve etrafında kordonu oluşturduklarını ifade etti.

Beytu İksa köyü aynı zamanda ırkçı ayrım duvarı tarafından kuşatılan bir köy haline geldiğinden işgal rejiminin çeşitli zulümlerine maruz kalıyor. İnsanlar evlerinden arazilerine gitmek için bu duvarı kullanmak zorunda olduklarından giriş ve çıkışlarda büyük sıkıntılar yaşıyorlar.

Beytu İksa köyünde Filistinli kimliği taşıyan 2000 kişi yaşıyor. Ancak ırkçı ayrım duvarıyla, dünyayla irtibatları kesilmiş durumdalar.

Kaynak:fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.