Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

İşgalci İsrail Gazze’de 34 Filistinliyi yaraladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Haziran 2019 | 11 Şevval 1440 Cuma 17:54

İsrail , altındaki ’de barışçıl düzenleyen Filistinlilere saldırdı, 34 kişi yaralandı.

İsrail işgal güçlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerine saldırısında ikisi görevlisi 34 Filistinli yaralandı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Gazze’nin doğusunda düzenlenen barışçıl “Büyük Dönüş Yürüyüşü” eylemlerinde İsrail askerlerinin saldırısı sonucu 34 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, yaralananlar arasında ayağından kapsülü ve başından plastik mermiyle vurulan iki sağlık görevlisinin de olduğu aktarıldı.

Açıklamada, yaralı Filistinlilerin sağlık durumuna ilişkin bilgi verilmedi.

Filistinliler, 30 Mart ’den bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail sınırında “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri ise “sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını” talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

İsrail askerlerinin bir yılı aşkın süredir devam eden barışçıl gösterilere saldırısında şu ana kadar 200’den fazla Filistinli şehit oldu.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.