İşgalci Esed güçleri Halep’i yağmalıyor!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Aralık 2016 | 29 Rebiülevvel 1438 Çarşamba 00:49

Beşşar güçlerine bağlı Albay Suheyl el-Hasan komutasındaki birliklerce, kasım ayında başlatılan yağmalama olayları, son tahliyelerle birlikte hız kazandı.

Söz konusu güçlerin, bazı mahalleleri güvenlik çemberine aldığı, “ düzeneklerini imha etme” gerekçesiyle girdikleri evlerde de değerli eşyaları çaldıkları belirtildi.

Binlerce evin bu şekilde boşaltıldığı, evlerden özellikle elektronik eşyalar ve bakır kabloların çalındığı, bunların da ’in doğusundaki Cibrin kentine götürülerek satıldığı ifade edildi.

Yağmalama olaylarının, özellikle Seyfu’d-Devle, ez-Zibdiyye, Salahaddin ve es-Sukkeri mahallelerinde yoğunlaştığı kaydedildi.

Güvenlik gerekçesiyle kimliklerini açıklamayan kaynaklar, bölgede Esed güçlerine ait çok sayıda kontrol noktası olduğunu, eşyalarını beraberinde götürmek isteyen sivillerden fazla miktarda istendiği, bu şekilde kişilerin eşyalarını bırakmaya zorlandığını kaydetti.

İlgilinizi Çekebilir:  BTP'nin kararı Resmi Gazete'de

Halep’in merkezinin direnişçilerin kontrolündeki doğusunda ateşkes ve tahliyeler, ile ’nin ara buluculuğunda gerçekleşmişti. 15 Aralık Perşembe günü başlayan ve 8 günü bulan sürecinde on binlerce sivil ve silahlı , yüzlerce otobüs ve binlerce sivil araçla Halep’ten çıkmıştı.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın