İşgal Yönetimi yaşlı ve hasta esiri Ramon cezaevi’nde tecrit hücresine nakletti 

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Şubat 2018 | 27 Cemaziyelevvel 1439 Salı 11:22

Rızık Er-Recub açlık grevi eylemini sürdürürken ​ yaşlı ve esiri ’nde tecrit hücresine nakletti.

İşgal rejimi cezaevleri idaresi 61 yaşındaki esir Rızık Er-Recub’u En-Nakab Çölü’ndeki Ramon ’nde tecrit hücresine nakletti.

Filistinli esirin oğlu Ahmed, babasının dokuz gündür açlık grevinde olduğunu, kendisini önceki gün ziyaret eden Filistin Heyeti avukatı İbrahim El-A’rac’dan babasının Ramon Cezaevi’ne nakledildiğini öğrendiklerini bildirdi.

Babasının açlık grevi eylemini sürdürmekte kararlı olduğunu kaydeden Ahmed Er-Recub, Filistinli esirin Şabak tarafından kendisine uygulanan baskılara direndiğini ve Sudan’a sürgüne gönderilme teklifini reddettiğini açıkladı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine konuşan Ahmed Er-Recub, Filistinli esirin avukatına tek bir günlüğüne dahi olsa sürgünü reddettiğini ve bırakılana kadar açlık grevine devam edeceğini söylediğini bildirdi.

İlgilinizi Çekebilir:  Filistin başbakanı El-Hamdallah İsrail maliye bakanıyla Ramallah'ta görüştü 

El-A’rac, rejimi cezaevleri idaresinin Filistinli esiri oldukça zor ve kötü şartlarda tuttuğunu, bu nedenle sağlık durumunun daha da kötüleştiğini ifade etti.

Filistinli hasta ve yaşlı esirin kameralarla gözetlenen pis bir hücrede tutulduğu, kendisine ait battaniyeler elinden alınarak Er-Recub’a soğuktan korumayan pis ve ince bir örtü verildiği belirtildi.

Avukat El-A’rac, cezaevleri idaresinin Filistinli esire kendi özel kıyafetlerinin verilmesini reddettiğini ve sadece haftada bir banyo yapmasına izin verdiğini söyledi.

Kaynak: Fiem

Bir Yorum Yazın