Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

İşgal yönetimi El-Halil’de iki Filistinlinin evlerini yıkmak için sardı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ağustos 2019 | 12 Zilhicce 1440 Salı 09:30

Bir İsrail askerinin bıçaklanarak öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla İşgal El-Halil’de iki Filistinlinin evlerini yıkmak için sardı.

Geçtiğimiz hafta ’nın Beytilahim şehrinde bir askerin bıçaklanarak öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla El-Halil’de yaşayan iki Filistinlinin evlerinin yıkılmak amacıyla sarıldığı ve tarama yapıldığı bildirildi.

İşgal ordusu adına yapan bir kişi Devir (Yehuda) Surik adlı işgalci askerin bıçaklanarak öldürülmesi olayına karışmalarından şüphelenilen iki kişinin evlerinin yıkılma imkânının araştırılması için etraftan kontrol edildiğini ve tarama yapıldığını bildirdi.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre bugün (12 Ağustos Pazartesi) El-Halil şehrinin kuzeyindeki Beyti Kahil beldesine düzenleyerek iki evin içeriden ve dışarıdan ölçülerini ve fotoğraflarını aldılar.

işgal güçlerinin Kasım Asafira (30 yaşında) ile Nasır Asafira (24 yaşında) adlı iki esirin evlerini etraftan kuşatmaya aldıklarını, içinde oturanları dışarı çıkardıkları sonra ölçülerini ve fotoğraflarını aldıklarını dile getirdiler.

İşgal yönetimi bu evlerin Goş Itziyun yerleşim merkezi yakınında bıçaklanarak öldürülen bir askerinin öldürülmesi olayına karışan iki kişiye ait olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.