İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 3 Filistinli şehit oldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ağustos 2018 | 27 Zilkade 1439 Perşembe 13:07

İşgal ordusunun bu (9 Ağustos Perşembe) erken saatlerde Deir El-Belah’ta evlerine hava saldırısı düzenlemesi sonucu bir anne ve bebeği şehit olurken kocasının da yaralandığı bildirildi.

İşgal ordusunun Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda şehit sayısının 3’e yükseldiği ve direnişinin de güçlerine misillemede bulunduğu belirtildi.

Filistin Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, işgal ordusunun Deir El-Belah’taki El-Caferavi bölgesinde bir eve düzenlediği hava saldırısında 23 yaşındaki İnas Muhammed Hammaş isimli hamile kadının ve bir buçuk yaşındaki kızı Beyan Hammaş’ın şehit olduğunu, kocası Muhammed Hammaş’ın ise yaralandığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusunun hava saldırısı düzenlediği evin enkazından dokuz aylık hamile kadının ve küçük kızının parçalanmış cesetlerinin çıkarıldığını, kocasının ise ağır olarak hastaneye kaldırıldığını ve yoğun bakımda olduğunu ifade etti.

İşgal ordusu bu saldırıdan birkaç saat önce de Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bir araca düzenledi ve saldırıda 30 yaşındaki Ali El-Ğandur şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü El-Kudra, işgal ordusunun dün saatlerinden itibaren düzenlediği saldırılarda şehit sayısının 3’e yükseldiğini ve hastanelere de 12 yaralının getirildiğini bildirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın