İşgal güçlerinin Gazze’ye saldırısında bir kişi şehit oldu ve bir kişi yaralandı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Nisan 2018 | 26 Recep 1439 Perşembe 16:07

 

İşgal ordusuna ait buldozere düzenlendiği bahanesiyle​ İşgal Güçlerinin Gazze’ye saldırısında bir kişi oldu ve bir kişi yaralandı.

İşgal bu sabah (12 Nisan Perşembe) Gazze’nin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesi’nin doğusunda direnişe ait bir noktaya hava saldırısı düzenledi. Saldırıda bir kişi şehit oldu ve bir kişi de yaralandı.

Enformasyon Merkezi muhabirinin edindiği bilgiye göre ordusuna ait insansız hava aracından Eş-Şucaiyye Mahallesi’nin doğusundaki direnişe ait noktaya iki atıldı.

Saldırıda 31 yaşındaki Muhammed Ahmed Cuheyle’nin şehit olduğu ve bir kişinin de yaralandığı, şehidin naaşının ve yaralı Filistinlinin Gazze’deki Eş-Şifa Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

Bu saldırıdan önce de işgal ordusuna ait savaş uçaklarından ve insansız hava araçlarından Gazze kentinin güneyinde yer alan İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait Ebu Cerrar alanına beş füze atıldığı belirtildi.

Bölgeden alevlerin yükseldiğinin görüldüğü fakat ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

İşgal ordusu sözcüsü Avichai Adraee, saldırıların dün sabah işgal ordusuna ait buldozere el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıya misilleme olduğunu öne sürdü.

İşgal ordusu topçusu da dün sabah yine aynı gerekçeyle Gazze Şeridi’nin doğusuna saldırı düzenlemiş ve direnişe ait bir gözetleme noktasıyla arazilerini hedef almıştı.

 

Fetih Medya

 

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın