İşgal güçlerinin ateş açtığı Filistinli i̇lk yardım görevlisi yaralandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018 | 24 Recep 1439 Salı 15:29

Şeridi sınırındaki gösterilere saldırmayı sürdüren İşgal güçlerinin ateş açtığı i̇lk görevlisi yaralandı.

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Kampı’nın doğusunda bu (9 Nisan Pazartesi) Filistinli bir ilk yardım görevlisi güçlerinin açtığı ateşle yaralandı.

 

Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki dönüş kampında barışçıl gösteri yapan bir gruba ve gazetecilere ateş açtığını ve göz yaşartıcı bombalarla saldırdığını söyledi.

 

Gösteride işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerinin başladığı günden bu yana gazetecilerin alınmasının protesto edildiğini belirten Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, ilk yardım görevlisi Imad El-Buhaysi’nin yaralılara ilk yardım hizmeti verirken işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralandığını bildirdi.

İlgilinizi Çekebilir:  Ezher Şeyhi ve Abbas'ın danışmanından Aksa çağrısı

 

gazetecinin tedavi için Deir El-Belah’taki El-Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldığı ifade edildi.

 

Filistinlilerin Toprak Günü olarak andıkları 30 Mart’ta Gazze Şeridi sınırında başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerine katılan Filistinliler, Birleşmiş Milletler kararlarının uygulanarak Filistin halkının silah zoruyla uzaklaştırıldığı topraklarına dönmesinin sağlamasını istiyor.

 

İşgal güçlerinin barışçıl gösterilere ateş açması sonucu şu ana kadar 32 kişi şehit oldu ve en az 2850 kişi de yaralandı.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın