İşgal Güçleri “Özgürlük-2” gemisine müdahale etti ve yolcularını gözaltına aldı ​

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018 | 27 Şevval 1439 Çarşamba 01:28

İşgal bu sabah (10 Temmuz Salı) Gazze Limanı’ndan ’e açılan “Özgürlük-2” gemisine ederek yeni bir gerçekleştirdi ve gemide bulunan sekiz kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu sözcüsü Avichay Adraee, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail donanmasının bugün içinde sekiz kişi bulunan Filistinlilere ait bir tekneyi durdurduğunu söyledi.

Adraee, teknede yapılan aramadan sonra yolcuların ve teknenin işgal ordusunun Aşdod Limanı’ndaki üssüne götürüleceğini bildirdi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü ve Ablukayı Kırma Komitesi, işgal güçlerinin “Özgürlük-2” gemisine müdahale ederek hasta, yaralı ve öğrencilerden oluşan sekiz yolcuyu gözaltına almasını kınadı.

Komite, geminin amacının Gazze halkının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek olduğunu belirterek, 12 yıldır Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın insanlığa karşı işlenmiş suç seviyesine ulaştığını ifade etti.

Bildiride, işgal güçlerinin gemiye saat 15:40 civarında Gazze Şeridi sahilinden 12 mil uzaklıkta müdahale ettiği açıklandı.

Ablukayı Kırma Hareketi de daha önce yaptığı açıklamada, bu sabah Gazze Limanı’ndan eden gemiyle irtibatın kesildiğini bildirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın