Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

İşgal güçleri Mayıs’ta Mescid-i Aksa’yı en az 30 kez kirletti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Haziran 2019 | 9 Şevval 1440 Çarşamba 11:31

Vakıflar Bakanlığı’nın aylık raporuna göre İşgal Mayıs’ta Mescid-i Aksa’yı en az 30 kez kirletti.

Filistin Vakıflar ve İşler Bakanlığı, yayınladığı aylık raporda, güçlerinin Mayıs ayında Mescid-i Aksa’yı alan keyfi uygulamalarını yoğunlaştırdığını açıkladı.

Bakanlık, konuyla ilgili bugün (11 Haziran Salı) yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan raporda, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’yı kuşattığını, Mescid-i Aksa’ya giden yollara barikatlar kurup sıkı önlemler aldığını belirtti.

Bildiride ayrıca işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kapılarında yoğun bir şekilde bulunduğu, girişler için yaş sınırlaması getirdiği, Ramazan ayı boyunca keyfi bir şekilde dilediğinin Mescid-i Aksa’ya ulaşmasını engellediği kaydedildi.

Bakanlık, işgal güçlerinin Mayıs ayında Mescid-i Aksa’yı en az 30 kez kirlettiğini ve El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil ’nde ezan okunmasını 42 kez engellediğini bildirdi.

Raporda, işgal güçlerinin geçen ay Mescid-i Aksa’ya, İbrahim El-Halil Camii’ne, diğer camilere, Mescid-i Aksa bekçilerine ve mezarlıklara yönelik toplam ihlallerinin 90’ı aştığı kaydedildi.

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanlığı, Mayıs ayında işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da itikafa giren Filistinlilere saldırıp zorla dışarı çıkardığını, yerleşimcilerin ve işgal polisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

Raporda ayrıca başbakanı Binyamin ’nun yoğun güvenlik önlemleri altında Burak Meydanı’na baskın düzenleyerek ayin yaptığı ifade edildi.

Raporda, fanatik Yahudi cemaatlerinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrılarını Mayıs ayında da sürdürdükleri belirtildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.