İşgal güçleri Kudüs’te bir Filistinli genci katletti!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ekim 2016 | 11 Muharrem 1438 Çarşamba 22:50
’te saatler süren çatışmalar sırasında Filistinli bir gencin hayatını kaybettiği ve beş gencin de yaralandığı bildirildi.

Kudüs Enformasyon Merkezi’nin bildirdiğine göre, Silvan beldesi sâkinlerinden 20 yaşındaki eski Ali Atıf İbrahim Şuyuhi beldedeki çatışmalar sırasında işgalci İsrail güçlerinin kurşunuyla hayatını kaybetti.

Silvan beldesindeki kaynaklar, Filistinli gencin çatışmalar sırasında ağır yaralandığını, güçleri bölgeye giriş çıkışı kapattığı için ilk yardım ekiplerinin yaralı gence ulaşamadığını ifade etti.

Kudüs’ün kuzeyindeki er-Ram ve Silvan beldelerinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında yaşanan çatışmalarda daha önce de beş gencin yaralandığı ve üç gencin gözaltına alındığı belirtilmişti.

İlgilinizi Çekebilir:  Washington, Filistin’i üyeliğe kabul eden iki BM kurumuna mali yardımlarını kısıtlayabilir

Filistinli gençlerin çatışmalar sırasında işgalcilere ait bir otobüsü ve tramvayı taşladıkları, her ikisinde de maddî hasar meydana geldiği kaydedildi.

Kızılayı, ilk yardım ekiplerinin er-Ram beldesindeki çatışmalarda yaralanan dört gence müdahale ettiğini bildirirken, görgü tanıkları Filistinlilere ait bir aracın da yandığını söyledi.

Kaynaklar, ayrıca Silvan beldesinde de bir gencin çatışmalar sırasında plastik mermiyle gözünden yaralandığını ve olay yerinde tedavisinin yapıldığını ifade etti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın