Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

İşgal güçleri Kuber Köyünde birçok eve baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Eylül 2019 | 20 Muharrem 1441 Perşembe 21:36

halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren İşgal Kuber Köyünde birçok eve düzenledi.

İşgal güçleri bugün (19 Eylül Perşembe) saatlerinde ’ın kuzeybatısındaki Kuber köyüne baskın düzenledi. Köyün girişlerini kapatan güçlerinin bazı evlerde arama yaptığı bildirildi.

Meclisi Başkanı İzzet Bedvan, Wafa Ajansı’na yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin köye baskın düzenlediğini ve çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını, köyün kuzey ve güney girişlerini kapattığını, birçok evde arama yaptığını söyledi.

Bedvan, işgal güçlerinin köy sakinlerinin köye giriş çıkışını güçleştirdiğini, araçları durdurarak arama yaptığını, sürücülerin ve yolcuların kimliklerini kontrol ettiğini belirtti.

Kuber köyü sakinleri, bölgeden sorumlu bir işgal subayının dün köye baskın düzenlediğini ve Mikdad El-Bergusi isimli Filistinliden kendisini düğününe davet etmesini istediğini, fakat El-Bergusi’nin işgal subayının isteğini kesin bir dille reddettiğini açıkladı.

Köy sakinleri, söz konusu işgal subayının bugün askerlerle birlikte Mikdad El-Bergusi’nin nişanlısının kına töreninin yapıldığı eve baskın düzenlediğini ve işgal güçlerinin baskın sırasında çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını ifade etti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.