Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

İşgal güçleri Gazzeli balıkçılara ve çiftçilere ateş açtı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019 | 7 Zilkade 1440 Çarşamba 19:30

Sınırı geçmeye çalışan iki genci gözaltına almakta başarısız olan İşgal Gazzeli balıkçılara ve çiftçilere ateş açtı.

İşgal güçleri bu sabah (10 Temmuz Çarşamba) Gazze Şeridi açıklarında avlanmakta olan balıkçılara ve sınıra yakın bölgelerde çalışan çiftçilere ateş açtı.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Gazze Şeridi sınırını geçmeye çalışan iki Filistinliyi gözaltına alma girişiminde bulunduğu fakat başarılı olamadığı kaydedildi.

Filistinli Komitesi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ordusuna ait hücumbotların Gazze Şeridi’nin kuzey batısındaki El-Vâha ve Es-Sudaniyye bölgelerinin 4 mil açığında teknelerine ateş açtığını, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi.

Öte yandan işgal güçlerinin Yunus’un ve Deir El-Belah’ın doğu bölgelerinde ve Gazze kentinin doğusunda sınıra yakın evlere ve çiftçilere ateş açtığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi halkını topluca cezalandırma politikası kapsamında Filistinli balıkçıları ve çiftçileri taciz etmeye devam ettiği bildirildi.

Bu arada, medyası işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınırı geçmek için dikenli telleri kesmeye çalışan iki genci tespit ettiğini ve olay yerine gittiğini, gençlerin işgal güçlerini fark edip Gazze Şeridi içlerine kaçtıklarını ifade etti.

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.