Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

İşgal güçleri Beytlahim’de Filistinlilere ait bir odayı ve dört barakayı yıktı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Haziran 2019 | 8 Şevval 1440 Salı 13:13

Ruhsatsız inşa edildikleri bahanesiyle İşgal Beytlahim’de Filistinlilere ait bir odayı ve dört barakayı yıktı.

İşgal güçleri bu sabah (11 Haziran Salı) Beytlahim’in batısındaki Beyt Cala beldesinin Bi’r Avne bölgesinde mesken olarak kullanılan bir oda ile içerisinde koyun ve at beslenen dört barakayı yıktı.

Güvenlik kaynakları, güçlerinin Bi’r Avne bölgesine baskın düzenlediğini, bölgeyi giriş çıkışa kapatarak Filistinlilerin yapılacak alana ulaşmalarına izin vermediğini bildirdi.

İşgal güçleri toplam genişlikleri 120 metrekare civarında olan dört barakayı ve Muhammed Musa Zerine adlı Filistinliye ait odayı ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktı.

Görgü tanıkları, yıkım sırasında işgal güçlerinin sağa sola gelişigüzel ateş açtığını ve Muhammed Musa’nın oğlunun plastik mermiyle ayağından yaralandığını, işgal güçlerinin ayrıca fertlerini darp ettiğini belirtti.

İşgal güçlerinin birkaç ay önce yine aynı bölgede Zerine ailesine ait inşa halindeki evleri ruhsatsız inşa edildikleri iddiasıyla yıktığı kaydedildi.

ailelere izni vermeyen işgal , Filistinlilerin yeni inşa ettikleri ya da genişlettikleri evlerini, barakalarını ve dükkanlarını ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkıyor.

Bir yandan Filistinlilerin evlerini ve dükkanlarını yıkan işgal yönetimi, diğer yandan da uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdürüyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.