İşgal Güçleri Batı Yaka’nın birçok bölgesine baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018 | 27 Şevval 1439 Çarşamba 01:01

İşgal güçleri ’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınları bugün de sürdürerek birçok evde yaptı.

İşgal güçlerinin bu (10 Temmuz Salı) erken saatlerde kentine düzenlediği sırasında askerleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Nasr El-Cuyusi ve Nureddin Ahmed Kasım Davud isimli gençleri ailelerinin evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Baskın sırasında Kefer Saba Mahallesi’nde çatışma çıktığı ve çok sayıda kişinin işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği belirtildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Ankara'da hırsızlık operasyonu: 4 şüpheli yakalandı

Cenin kentinde de işgal güçlerinin Muhammed Velid Celamine, Tarık Ziyad Es-Sanuri ve Leys Es-Sanuri isimli gençleri gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Cenin’in güneyindeki Kabatiye’de Ed-Damuni ve Cebel Ez-Zekarine bölgelerine baskın düzenlediği, Hişam Ömer Zekarine ve Rami Nezzal isimli gençleri gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde ayrıca Nablus’un çevresindeki birçok beldeye baskın düzenlediği ve baskınlar sırasında işgal askerleriyle arasında çatışmaların yaşandığı açıklandı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın