İşgal Güçleri Batı Yaka’da Hamas’tan niçin korkuyor?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018 | 30 Recep 1439 Pazartesi 12:59

Liderlerine ve üyelerine yönelik baskılarını yoğunlaştıran​ İşgal ’da ’tan niçin korkuyor?

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Halid Tafiş, güçlerinin Şeridi sınırındaki gösterilerin benzeri hareketlerinin Batı Yaka’da da yaşanmasından korktuğu için çok sayıda kişiyi gözaltına aldığını söyledi.

Milletvekili Tafiş, konuyla ilgili yaptığı ve Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada, işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin Batı Yaka’ya sıçramasından korktuğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin Batı Yaka’da bu tür bir halk hareketine öncülük etmeye en yetkin kişilerin olduğunu bildiğini belirten Tafiş, bu nedenle sürekli Hamas liderlerini gözaltına aldığını kaydetti.

İşgal güçlerinin Hamas liderlerini ve üyelerini gözaltına almaktan geri durmayacağını belirten Tafiş, son olarak Şeyh Cemal Et-Tavil’in dün sabah erken saatlerde evine düzenlenerek gözaltına alındığını ifade etti.

Milletvekili Tafiş, bu tür gözaltıların Batı Yaka’daki özgür insanları yıldıramayacağını söyleyerek, gözaltıların neticesinin Filistin topraklarını işgal eden ve Yahudileştirme faaliyetlerinde bulunan işgal rejimine teslim bayrağı çekmek olmayacağını dile getirdi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın