İşgal güçleri Batı Yaka’da düzenlediği baskınlarda 13 Filistinliyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018 | 24 Recep 1439 Salı 15:53

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren  İşgal batı yaka’da düzenlediği baskınlarda 13 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri bu sabah (10 Nisan Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenleyerek 13 kişiyi gözaltına aldı.

Filistin Esir Kulübü, güçlerinin ’te sekiz kişiyi gözaltına aldığını belirterek, gözaltına alınanların Umeyra Mahmud Umeyra, Ahmed Umeyra, Ubeyde Umeyra, Ahmed Isam Derviş, Adem Ubeyd, Emin Hamid, Ali Ubeyd ve Rüşdi Yasir El-Hatib olduğunu ifade etti.

Esir Kulübü, işgal güçlerinin ve vilayetinde de Şurahbil Mustafa Selame, Alâ Hüsam Er-Rimavi ve Cad Fahd El-Bergusi’yi gözaltına aldığını açıkladı.

İşgal güçlerinin ayrıca El-Halil’den eski esir Şahde Velid Amr ve Eriha’dan Ali Abdülkerim Ebu Ziyne’yi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal ordusu yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin El-Halil’in güneyindeki Yatta beldesine düzenlenen baskın sırasında Karlo marka silah ele geçirdiğini öne sürdü.

Öte yandan, Yahudi yerleşimcilerin dün gece kentinde Filistinlilerin evlerine saldırdığı ve birçok aracı tahrip ettiği kaydedildi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın