İşgal güçleri Batı Yaka’da 23 Filistinliyi gözaltına aldı ​

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2018 | 2 Muharrem 1440 Çarşamba 14:16

İşgal bu (12 Eylül Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenleyerek 23 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal askerleri Batı Yaka’daki baskınlar sırasında “terör örgütleriyle bağlantılı” olduğu bahanesiyle bir miktar paraya el koyarken, Gazze Şeridi açıklarında da Filistinli balıkçı teknelerine ateş açtı.

İşgal güçlerinin Batı Yaka’da baskın düzenlediği evlerin altını üstüne getirdiği ve arama bahanesiyle eşyalara zarar verdiği, ev sakinlerinden bazılarını sorguya çektiği kaydedildi.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle 23 Filistinlinin gözaltına alındığını açıkladı.

İşgal güçleri Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki En-Nuseyrat bölgesi açıklarında bu sabah Filistinli balıkçı teknelerine taciz ateşi açtı.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınırdaki dikenli telleri sökmeye çalışan bir gruba uyarı ateşi açtığı, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Dün gece ’e bağlı Ebu Dis beldesi yakınlarında işgal ordusuna ait bir kışlaya boru tipi bomba atıldığı ifade edildi.

İşgal ordusu bombanın Muhafızlarına ait kışlanın kapısına zarar verdiğini ve eylemcileri yakalamak için başlatıldığını açıkladı.

 

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın