İşgal Güçleri batı Yaka ve Kudüs’te 15 Filistinliyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Şubat 2018 | 26 Cemaziyelevvel 1439 Pazartesi 16:24

Gece baskınlarını günlük hale getiren ​İşgal ve ’te 15 gözaltına aldı.

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (12 Şubat Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskılarda 15 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin gece baskınları günlük hale gelirken, Kulübü, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, gözaltıların Cenin, Kudüs ve Tulkerem’de gerçekleştiğini açıkladı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin edindiği bilgiye göre güçleri Cenin vilayetinde Burgin, Keferdan ve El-Yamun beldelerine baskın düzenledi.

Burgin beldesi, Burgin Vadisi, El-Besatin Mahallesi ve Hayfa Caddesi’nde konuşlanan işgal güçlerinin Ziyad Iyad Ubeydi isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Keferdan beldesine baskın düzenleyerek Vesim Abid’i gözaltına aldığı ve evinde yaptığı belirtildi.

Tulkerem’de ise işgal güçlerinin Beyt Lid beldesine baskın düzenleyerek Halid Kua isimli genci gözaltına aldığı öğrenildi.

Selfit’e bağlı Deir İstiya beldesine baskın düzenleyen Eşves Davud Ubeyd ve Ahmed Subhi Şeyh Abdullah’ı gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Kudüs’ün doğusundaki Ebu Dis beldesinde Sirac Kaşur’u ve Kudüs kentinde de Süfyan Nidal En-Netişe’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

Kaynak: Fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın