İşgal güçleri aralarında Esirin eşiyle babasının da olduğu 4 kişiyi tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Şubat 2018 | 7 Cemaziyelahir 1439 Cuma 15:51

’da baskınlar yapan İşgal aralarında Esirin eşiyle babasının da olduğu 4 kişiyi tutukladı.

Filistin halkını sindirmek için operasyonlarına devam eden güçleri, bu sabah Batı Yaka’da düzenledikleri baskınlarda aralarında annesi ve eşi olan bir bayanın da bulunduğu dört kişiyi tutukladılar.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, işgal güçlerinin dün (22 Şubat Perşembe) gece Batı Yaka’nın El-Halil ve Beytlahim şehirlerinde birçok noktaya baskın düzenlediler.

Görgü şahitleri birkaç araç ve piyade askerle dün gece baskın düzenleyen işgal güçlerinin özellikle El-Medaris, Ra’su’l-Cevre, Selam Caddesi ile Kiryat Arba’ bölgelerinde yoğunlaştıklarını belirterek, buralarda birçok eve girip yaptıklarını, aramaların sabaha kadar devam ettiğini ve aramaların ardından bir kişiyi tutukladıklarını belirttiler.

İlgilinizi Çekebilir:  İsrail’den Gazze’deki kuşatmaya yönelik yeni liman önerisi

Bugün sabah Batı Yaka’nın güneyinde yer alan Beytlahim şehrine bağlı El-Hıdır beldesine baskın düzenleyen esir Abdulmunim Muhammed İmran Salah’ın eşi Nivin Salah ile babası Muhammed İmran Salah’ı tutukladılar.

Filistinli esir Abdulmunim Salah iki yıldan fazla süredir yargılanmaksızın işgal zindanlarında tutuluyor.

Kalkiliya şehrine de baskın düzenleyen işgal güçleri, ses bombası ve göz yaşartıcı bombalarla terör estirip bir kişiyi tutukladılar.

Kaynak. fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın