İşgal güçleri aralarında Esirin eşiyle babasının da olduğu 4 kişiyi tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Şubat 2018 | 7 Cemaziyelahir 1439 Cuma 15:51

’da baskınlar yapan İşgal güçleri aralarında Esirin eşiyle babasının da olduğu 4 kişiyi tutukladı.

halkını sindirmek için operasyonlarına devam eden , bu sabah Batı Yaka’da düzenledikleri baskınlarda aralarında esir annesi ve esir eşi olan bir bayanın da bulunduğu dört kişiyi tutukladılar.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, güçlerinin dün (22 Şubat Perşembe) gece Batı Yaka’nın El-Halil ve şehirlerinde birçok noktaya düzenlediler.

Görgü şahitleri birkaç araç ve piyade askerle dün gece baskın düzenleyen işgal güçlerinin özellikle El-Medaris, Ra’su’l-Cevre, Selam Caddesi ile Kiryat Arba’ bölgelerinde yoğunlaştıklarını belirterek, buralarda birçok eve girip yaptıklarını, aramaların sabaha kadar devam ettiğini ve aramaların ardından bir kişiyi tutukladıklarını belirttiler.

Bugün sabah Batı Yaka’nın güneyinde yer alan Beytlahim şehrine bağlı El-Hıdır beldesine baskın düzenleyen işgal güçleri esir Abdulmunim Muhammed İmran Salah’ın eşi Nivin Salah ile babası Muhammed İmran Salah’ı tutukladılar.

Filistinli esir Abdulmunim Salah iki yıldan fazla süredir yargılanmaksızın zindanlarında tutuluyor.

Kalkiliya şehrine de baskın düzenleyen işgal güçleri, ses bombası ve göz yaşartıcı bombalarla estirip bir kişiyi tutukladılar.

Kaynak. fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın