İşgal Güçleri 1948 topraklarında gerçekleştirilecek eylemin önlendiğini öne sürdü ​

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Nisan 2018 | 3 Şaban 1439 Perşembe 11:02

İşgal medyası sebze kamyonunda el yapımı patlayıcılar bulunduğunu yazarken ​İşgal 1948 topraklarında gerçekleştirilecek eylemin önlendiğini öne sürdü.

İşgal güçleri, direnişçilerin 1948’de edilen topraklara sokacakları el yapımı patlayıcılarla gerçekleştirmeyi planladıkları bir eylemi önlediğini iddia etti.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, kentinin batısındaki Ummu’r-Reyhan kontrol noktasında görevli işgal askerlerinin 1948’de işgal edilen topraklara girmek üzere olan sebze yüklü bir kamyonu durdurduğunu, kamyonda yapılan aramada boru şeklinde hazırlanmış bombalar bulunduğunu yazdı.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen sitenin haberinde, işgal askerlerinin araçta 10 adet el yapımı patlayıcı buldukları ve patlayıcıların birbirine bağlı olduğu ifade edildi.

Quds Press Ajansı’nın bildirdiğine göre, işgal güçleri boruların içinde 10 kilogram patlayıcı olduğunu iddia etti.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, güçlerinin patlayıcıların ardında hedeflerine yönelik planlayan Filistinlilerin bulunduğu görüşünde olduğunu kaydetti.

Ummu’r-Reyhan köyü sakinlerinden olduğu belirtilen ve kimliği açıklanmayan şoförün gözaltına alındığı bildirilirken, işgal rejimi Savaş Bakanı Avigdor da ’daki hesabında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bağımsızlık Günümüzde gerçekleştirilecek büyük bir saldırıyı önledik” dedi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın