İranlı milisler Halep kırsalındaki TSK noktasına saldırdı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018 | 30 Recep 1439 Pazartesi 13:45

rejimine bağlı İranlı Şii milislerin kırsalında konuşlu bulunana güçlerine yönelik ağır saldırısı düzenlediği bildiriliyor.

Bölgeden aktarımı yapan “Qasioun” ajansının aktardığına göre, Halep’in güney kırsalındaki El Iys bölgesi yakınlarında bulunan İranlı Şii milisler bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait gözlem noktası yakınlarına ağır silah saldırısı gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre, İran’a bağlı oldukları bilinen ve saflarında muhaliflere karşı savaşan Şii milis güçler bir süredir Halep güney kırsalındaki köy ve beldelere yönelik top atışları düzenliyor.

En son gerçekleştirilen top atışlarından bazılarının El Iys tepesinde konuşlu bulunan TSK güçlerine oldukça yakın bölgelere isabet ettiği bildirildi.

Aynı aileden 5 kişi öldü

Şii milisler tarafından bölgeye düzenlenen ağır silah atışlarında geçtiğimiz hafta aynı aileden 5 kişi yaşamını yitirmiş çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

El Iys tepesinde bulunan TSK gözlem noktasına kurulduğu ilk dönemden beri bölgede konuşlu Şii milisler tarafından taciz atışları düzenleniyor.

İran’a bağlı Şii milisler ile Hareketi mensubu milis güçlerin Halep güney kırsalındaki bölgede ağırlıklı olarak konuşlandırıldığı biliniyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın