İran’ın Sünni katliam eli ve batının şımarık çocuğu Şii terör grubu Haşdi Şabi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Ocak 2017 | 13 Rebiülahir 1438 Çarşamba 12:38

dünyanın dört bir yanında ülkerine gire işgal güçlerine karşı savaşan Sünnileri “küresel terör örgütü” ilan ederken İran ile beraber Şii örgütleri desteklemeye devam ediyor.

ve ’ta sivillerin katledilmesine sessiz kalan batılı devletler ve Ortadoğudaki müttefikleri İran eli kanlı Şii terör grubu Haşdi Şabi terör örgütünü sahaya sürdü.
Enbar ve Tikrit’te Müslümanlar’a yönelik kan donduran katliamlara imza atan Şii terör grubu Haşdi Şabi terör örgütü zaman içerisinde Batı’dan da lojistik destek alarak Sünnileri katleden küresel bir terör örgütü olma yolunda hızla ilerliyor.

 

16 ülke silah sağlıyor 100’den fazla silah farklı silah türü
16 ülkeden silah ve mühimmat desteği alan Şii terör grubu Haşdi Şabi’nin 100’den fazla farklı silah türü kullandığı Uluslararası Af Örgütü’nün raporlarına yansıdı.
Perde arkasında İran’ın yer aldığı Şii terör grubu Haşdi Şabi ortaya çıktığı ilk günden bu yana işlediği cinayetlerle etrafına korku saçıyor. İran’ın dini lideri Ayetullah Sistani’nin çağrısı üzerine toplanan aşiretler ve onlara bağlı grupların oluşturduğu örgüt sistematik olarak Müslüman katliamı yapıyor.

 

Örgüt yaptığı sözde tutuklamalarla da alıkoyduğu binlerce insana vahşet boyutunda işkencelere maruz bırakıyor. Özellikle Irak’taki katliamlarıyla dehşet saçan Şii terör grubu Haşdi Şabi daha sonra kendi halkını gözünü kırpmadan katleden ’in davetiyle Suriye’de ’in işgalinde rol aldı.

 

DAEŞ ile mücadele adı altında emperyalist Batı’nın da katliamlarına göz yumduğu Şii terör grubu Haşdi Şabi’nin yakın zamanda daha büyük katliamlar yapmasından endişe ediliyor…
İran dini otoritesi Ayetullah Ali Es-Sistani’nin çağrısı üzerine harekete geçirdiği Şii aşiret ve diğer grupların oluşturduğu terör örgütü, o günlerden sonra bölgede bulunan Müslümanlar’a karşı saldırılar düzenlemeye başladı.

 

Müslümanları katlettiler

Ev ve işyerlerini ateşe verme, yağmalama, , işkence ve her türlü insan haklarını ihlal eylemleri gerçekleştiren örgüt günden güne daha fazla silahlanarak vahşi saldırılarını sürdürmeye devam etti.

 

Fetih Medya
Raporda Bağdat yönetimine suçlama
Bölgede yaşananları mercek altına alan Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International veya Amnesty) İran destekli Şii terör grubu Haşdi Şabi terör örgütü üyelerinin Müslüman Araplar’ı sistematik olarak katlettiği tespitinde bulundu. Af Örgütü çarpıcı sonuçlar içeren raporda, Bağdat yönetimini, Şii terör grubu Haşdi Şabi’yi silahlandırmaya devam etmek ve ihlallerine göz yummakla suçladı.

İlgilinizi Çekebilir:  Türkiye'nin yeni ABD büyükelçisi PKK destekçisi

Mezhepçiliği körükleyen söz konusu ihlallerin devletin sağladığı silahlarla işlendiğini hatırlatan açıklamada yetkililere “ihlalleri durdurun” çağrısı da yer aldı.
Af örgütünün raporunda Şii terör grubu Haşdi Şabi’ye bağlı teröristlerin yargı dışı idam ve insan öldürme olaylarına karıştığı, binlerce genci kaçırarak onlara işkence etmelerine rağmen hiçbir şekilde hesaba çekilmediği vurgulandı.

 
Şii terör grubu Haşdi Şabi’nin insan hakları ihlalleri 
Af Örgütü raporuna göre Şii terör grubu Haşdi Şabi’nin ev, işyeri, sokak ve hatta sığınma kamplarında sözde tutukladığı insanların birçoğu daha sonra ölü olarak bulundu. Tutuklananların binlercesinin ise aradan geçen onca aya rağmen nerede oldukları bilinmiyor.
Ev ve işyerlerini ateşe verme, yağmalama, işkence ve her türlü insan haklarını ihlal eylemleri gerçekleştiren terör örgütü Şii terör grubu Haşdi Şabi, günden güne daha fazla silahlanarak vahşi saldırılarını sürdürüyor.

Fetih Medya

ve İran silahlandırıyor

Şii terör grubu Haşdi Şabi’nin işlediği suçları belgelediklerini duyuran İnsan Hakları Örgütü’nün raporunda çarpıcı bilgiler de yer aldı.

Irak’ın içinde düşürüldüğü iç karışıklıkta yaşanan onca insan hakları ihlaline delil niteliğindeki saldırılarda kullanılan silahların ülke dışından geldiği tespit edildi.

Raporda Şii terör grubu Haşdi Şabi teröristlerinin elindeki silahlarının aralarında ve İran’ın da olduğu tam 16 ülkeden gelen 100’den fazla türde olduğu belirtildi.

 

Şii terör grubu Haşdi Şabi nasıl resmileşti
Şii terör grubu Haşdi Şabi’yi resmileştiren hamle 26 Kasım 2016 tarihinde Irak parlamentosundan geldi. Fiili olarak Şii terör grubu Haşdi Şabi’nin Irak Silahlı Kuvvetleri’nin çatısı altına alınmasını öngören tasarının parlamentoda kabul edilmesiyle terör örgütü resmileşmiş oldu.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın