İran’dan küstah hamle!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Aralık 2016 | 20 Rebiülevvel 1438 Pazartesi 20:49

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, basın toplantısında yaptığı açıklamada, İran’ın ’deki temsilcilikleri önde yapılan protestoları, ‘uygun olmayan bir davranış’ olarak nitelendirdi.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜKELÇİSİ BAKANLIĞA ÇAĞRILDI

Sözcü, “Polis bu tip olaylarda önceden temsilciliği haberdar etmekle yükümlüdür fakat bunu yapmadı. Ayrıca protestolar gece yarısı olması hasebiyle de uygun bir zamanda yapılmadı. Konuya ilişkin Türkiye’nin Tahran’daki büyükelçisini bakanlığa çağırarak İran’ın bu konudaki rahatsızlığını kendisine illettik” dedi. Türkiye’deki bazı kişilerin Türkiye’de İran karşıtı bir atmosfer yaratmak istediğini ileri süren Kasımi, “Olayların kimler tarafından desteklenip yönlendirildiğini iyi biliyoruz” diye konuştu.

RUHANİ’NİN BAŞYARDIMCISI TÜRKİYE’YE GELMİYOR

İlgilinizi Çekebilir:  Prof. Dr. İlber Ortaylı: Fatih'in Hristiyan olduğunu iddia etmek komik

İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri’nin bugün Türkiye’ye planlanan ziyaretinin yapılmayacağını söyleyen Kasımi, ziyaretin ertelendiğini ifade etti.

Ziyaretin birkaç nedenden dolayı yapılmadığını belirten sözcü, “Cumhurbaşkanı Hasan ’nin yurtdışına yapacağı ziyaretler, Bakanlar Kurulu’nun Cihangiri’ye verdiği bazı görevler ve başka 1-2 nedenden dolayı dün ziyaretin yapılmamasına karar verdik. Türk tarafını da bundan haberdar ettik. Ziyaret lağvedilmemiştir, uygun olan başka bir zamana ertelenmiştir ” dedi.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın