İran’dan İsrail’e Suriye tehdidi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Eylül 2018 | 18 Muharrem 1440 Cuma 00:13

Şemhani başkent Tahran’da Rusya Federasyonu Genel Sekreteri Nikolay Patruşev ile bir araya geldi. İkili ’nin bölgeye yönelik izlediği tek taraflı yaklaşımlarına tepki gösterdi.

AA’nın haberine göre, mevkidaşı ile görüşmesinde İsrail’i ’de terörü desteklemekle suçlayan Şemhani, “, ’deki istikrarsızlığı sürdürmek istiyor ancak ’deki saldırılarına devam etmesi halinde pişman olacağı tepkilerle karşılaşacak.” dedi.

İran’ın yarı resmi ajansı Tesnim’in haberine göre, Şemhani, ABD yönetimi tarafından izlenen tek taraflı yaklaşımlar ve buna bağlı olarak uluslararası örgütlerin zayıflatılmasının küresel ve ekonomilerine karşı oluşturduğuna dikkati çekti.

Öte yandan Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patruşev ABD’nin bölgedeki hedeflerine ulaşmak için terörü bir araç olarak kullandığını ve buna karşı bölgesel iş birliğinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

ABD’nin tek taraflı ve tehlikeli yaklaşımlarına ciddi karşılık verilmesi gerektiğini belirten Patruşev Türkiye, Rusya ve İran’ın Suriye’deki krizi sona erdirmek için sürdürdüğü iş birliğine karşın ABD’nin bu ülkedeki istikrarsızlığı artırıcı girişimlerde bulunduğunu ifade etti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın