İran’dan geri vites

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Şubat 2017 | 28 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 20:00

Son zamanlarda “sabrımızın da sınırı var” diyerek salvolara soyunan İran Hükümeti, karşısında geri adım atmaya başladı. ve arasındaki sıkı yakınlaşmadan tedirgin olan hükümet dışişlerini ince telden sitemkar konuşturdu: ’dan nemalanmaya çalıştı: “O gece biz de uyumadık”

İran Dışişleri Bakanı, Münih Güvenlik Konferansı’nda Türkiye, Suudi Arabistan ve İsrailli yetkililerin İran hakkında kullandığı söylemlere tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanı, Münih Güvenlik Konferansı’nda Türkiye, Suudi Arabistan ve İsrailli yetkililerin İran hakkında kullandığı söylemlere tepki gösterdi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, “Biz bölgedeki sorunların çözümü için işbirliğinden bahsederken birileri çelme atıyor. Çelme atmak güçlülerin işi değil. Bölgede başarılı olamayanlar ’ın politikalarına yön vermek amacıyla yaygara koparmaktalar. İsrail bunu yapsa anlarız da komşularımızın böylesi bir tavır içinde olmasını beklemiyorduk.” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Rusya ve ABD adım attı! Fiyatlar düşüşe geçti

“Türkiye hükümetindeki dostlarımız İran’ı mezhepçilikle suçluyorlar. Onlar, acaba Şii olmayan hükümetleri için girişimi gecesi sabaha kadar uyumadığımızı hatırlamıyor mu? Sevgi saygı içinde olanlara karşı kadir bilmezler” diyen Zarif, Türkiye ve Suudi Arabistan’ın bölgenin etkin iki gücü olsa da bölge politikalarının çıkmaza girdiğini açıkladı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın