İran’daki çocuklar “Ehli Sünnete karşı” savaş için eğitiliyor!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Aralık 2016 | 10 Rebiülevvel 1438 Cuma 10:36

, ve ’de Ehli Sünnete karşı savaşa odaklanan İran, çok sayıda askerinin ölmesi üzerine çocuklara küçük yaştan “Şii ” psikolojisine sokmak için temalı bir park kurdu. Meşhed kentinde İran Çocuk ve Gelecek Kültür Merkezi tarafından kurulan parkın adı ise “ Çoçukları için Oyun Şehri”.

8-13 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz olarak hizmet veren parkta Şia mezhebi ve askeri temalı oyunlar bulunuyor. 12 bölümden oluşan parkta çocuklara 1979 İran Şii devriminin mesajları ve devrimci Şii düşüncesinin aşılanması amaçlanıyor.

Parkın savaş oyunlarına girmeden çocuklara velayet-i fakih ve mehdiyet düşüncesi anlatılarak İran dini lideri Hamaney’in emirlerine dair dersler veriliyor. Parka girdikleri anda askeri üniforma giyen çocuklara uymaları gereken kuralları ve emirleri aktaran komutan rolünde bir yetişkin eşlik ediyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Hindistan'daki selde ölü sayısı 21 oldu

Girişteki bölümden itibaren çocuklar 1980-1988 İran-Irak savaşından İran’ın bugün Suriye’de yürüttüğü savaş ve Suud ailesine karşı verdiği mücadeleye kadar bir savaş simülasyonunun içine giriyor.

Çocuklar plastik mermiler ve plastik füzelerle ve İsrail bayraklarına, ve Suud ailesinin heykellerini hedef alıp atışlar yapıyor.

parkurlarından sonra çocuklara Şiiler için kutsal olan türbelerin savunması için izleyecekleri askeri yöntemler öğretiliyor. İran Çocuk ve Gelecek Kültür Merkezi direktörü Hamid Sadeghi, bu tür park için yoğun talep olduğunu ve taleplerin bu şekilde devam ettiği takdirde parkın faaliyet süresinin uzatılabileceğini belirtti.

Fetih Medya

 

Fetih Medya

Fetih Medya

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın