İran: Trump tercihte bulunmalı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Nisan 2019 | 10 Şaban 1440 Pazartesi 06:02

AA

Zengene, İran medyasında yer alan açıklamasında, ’nin ülkesine yönelik yaptırımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AA’nın haberine göre piyasasının kırılgan bir seyirde olduğunu ve ABD’nin İran’a baskıyı artırmak istemesi durumunda bu kırılganlığın derinleşeceğini belirten Zengene, “’da sorunlar var, ’ya uyguluyorlar, istikrarsız ve ABD’deki petrol üretimi de elden gitti. Bu tabloya göre; üretim, arz ve talep çok kırılgan bir süreçten geçiyor.” ifadelerini kullandı.

Arzın talepten daha fazla olması ya da mevcut kapasitelerin üstüne çıkılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve bu yöndeki açıklamaların piyasaları rahatlatmak için propaganda amaçlı yapıldığını aktaran Zengene, “Petrol fiyatının her gün yükselmesi piyasanın tedirgin olduğunun bir göstergesidir. Donald , İran’a baskıyı artırma ile ABD’deki benzin fiyatlarını düşük tutma arasında bir tercihte bulunmalıdır.” diye konuştu.

Petrol bölgelerinin ’da olması nedeniyle Sudan’daki gelişmelerin piyasayı etkilemeyeceğine işaret eden Zengene, Venezuela’daki devam etmesinin ABD üzerindeki baskıyı artıracağını vurguladı.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.