İran şura lideri: Rusya, İran ve Hizbullah aynıdır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Şubat 2017 | 8 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 18:58

İran Şura Konseyi lideri Emir Abdullahiyan ve ’ın ’deki siyasi rolü ya da güvenliğe bakışı açısından bir farklarının olmadığını belirtti. Abdullahiyan, Hizbullahın da bu konuda aynı olduğunu kaydetti.

 

ve İran arasındaki farklılıklardan biri olan saldırısında alınan ateşkes kararı İran tarafından kabul görmüş, Moskova Hükumetiyle ayrılığa düşülmemişti.

 

Televizyonuna konuşan Abdullahiyan, ‘ dostlarımızla işbirliği yapmamız ve Suriye’deki stratejik meselelerde beraber çalışmamız çok önemli’ dedi.

 

Abdullahiyan, kendisiyle gerçekleştirilen röportajda ayrıca ‘rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki Tahran ve Moskova Suriye meselesine bakış açısından bir noktada birleşmiş durumda. Moskova ve Tahran arasında ortak eylem planı var ve ne siyasi düzlemde, ne güvenlikte ne de askeri düzlemde herhangi bir anlaşmazlık yok’ şeklinde konuştu.

İlgilinizi Çekebilir:  Çin'de binlerce Müslümanın beyni yıkanıyor iddiası

 

Rusya Dışişleri Bakanı geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Rusya’nın Suriye’ye askeri müdahalede bulunmasının ’in düşürülmesini engellediğini belirtmiş İran ve ’ın katkısından ise söz etmemişti

 

Fetih Medya – Haber Mekezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın