İran Devrim Muhafızlarından Ruhani yönetimine eleştiri

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Haziran 2018 | 5 Şevval 1439 Salı 12:56

İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Muhammed Ali Caferi, ülkedeki kötü nedeniyle ekonomik sorunların açmaza dönüştüğünü belirtti.

İran Öğrenci Ajansı ISNA’nın haberine göre, Tahran’da düzenlenen bir törende konuşan Caferi, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hükümetinin ülkeyi yönetme biçimini eleştirdi.

Toplumsal adaletin sağlanması ile toplumun maddi ve manevi gelişiminin sağlanması için ülkedeki herkesin çaba göstermesi gerektiğini belirten Caferi, “Halkın geçimi ve ekonomik sorunlar, düşmanların çabaları ve ülkedeki kötü yönetim nedeniyle bir açmaza dönüştü.” dedi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Caferi, ülke yönetiminin mevcut koşullara uygun olması gerektiğini belirterek, ülke yönetiminde İslamın göz önünde bulundurulmasının en önemli şart olduğunu ifade etti.

İlgilinizi Çekebilir:  Iraklı iki Kürt siyasetçi bağımsız olarak cumhurbaşkanlığı yarışına katıldı

Devrim Muhafızları Ordusu’nun sadece bir yapı olmadığına dikkati çeken Caferi, “Devrim Muhafızları başlangıçta bir güç olarak ortaya çıktı ancak bugün toplumun her alanında gösteriyoruz.” ifadesini kullandı.

Öte yandan Caferi, ABD Başkanı Donald Trump’a hitaben mektup yazan, İran ve ABD arasında ön şartsız doğrudan görüşmeler talep eden İranlı yaklaşık 100 ve aktiviste de tepki gösterdi.

Caferi, “Buna karşı hoşgörülü olmadığımız takdirde bu kişiler halka ve devrime etmiştir diyebiliriz ancak asıl sorun onların fikirlerinin temelindedir. Onların batılı, liberal ve İslami olmayan görüşleridir.” diye konuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın