Irak’ta öldürülen İranlı komutan gömüldü

⇨Fetih Medya Haber Merkezi - Haberin Tarihi: 30 Mayıs 2017

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya General Şaban Nasiri, ’da DAEŞ ile girilen çatışmalar sırasında öldürülmüştü. Cuma günü Batı Musul’da öldürülen İran’ın Devrim Muhafızları generallerinden Şaban Nasiri’nin cenazesi gömüldü.
İran’ın Devrim Muhafızları Ordusu Şii dini lider Ali Hamaney’in emriyle Suriye, Irak, Yemen ve Afganistan gibi ülkelerde etkin rol oynuyor.
Öldürülen İranlı generalin uzun süre de Suriye’de Esed askerlerinin yanında görev yapmıştı.
İran, Suriye ve Irak’ta askeri varlığını inkar ediyor ve sadece danışmanlık hizmetini verdiğini savunuyor. Buna rağmen Suriye ve Irak’ta İran’ın organize ettiği binlerce Afgan, Arap ve Pakistanlı Şii inancına mensup savaşçının müttefik hükümetlerin yanında savaşlara aktif katılım sağladığı biliniyor.
Kaynak: Mepa News

 

General Şaban Nasiri, Musul’da DAEŞ ile girilen çatışmalar sırasında öldürülmüştü. Cuma günü Batı Musul’da öldürülen İran’ın Devrim Muhafızları generallerinden Şaban Nasiri’nin cenazesi gömüldü. İran’ın Devrim Muhafızları Ordusu Şii dini lider Ali Hamaney’in emriyle Suriye, Irak, Yemen ve Afganistan gibi ülkelerde etkin rol oynuyor. Öldürülen İranlı generalin uzun süre de Suriye’de Esed askerlerinin yanında görev yapmıştı....

Bir Yorum Yazın

  • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?