İngiltere’den Türkiye ve Rusya’ya çağrı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ocak 2017 | 15 Rebiülahir 1438 Cuma 19:39

İngiltere Başbakanı Theresa May, ve ’nın ’deki ateşkese bağlı kalınması için nüfuzlarını kullanmalarının önemli olduğunu söyledi.
İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiltere’nin başkenti ’da temaslarda bulunan Yeni Zelanda Başbakanı Bill English ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Başbakanlık’ta düzenlenen ortak basın toplantısında May, Brexit sürecini resmen başlatacak Lizbon Antlaşması’nın 50. maddesini mart ayı sonundan önce işleteceklerini hatırlatarak, “Gelecek hafta ise müzakerelerdeki amaçlarımızı açıklayacağım.” dedi.

 

Suriye konusunun görüşmede ele alındığını belirten May, şöyle konuştu:

“Türkiye ve Rusya nüfuzunu kullanmalı”

“Suriye’de geçen ay varılan kırılgan ateşkesi memnuniyetle karşılıyoruz. ’da bu ay yapılacak görüşmelerde uygun koşulları oluşturmak için Rusya ve Türkiye’nin ateşkese bağlı kalınması için nüfuzlarını kullanmaları önemli. Müzakerelere geri dönülmesi için ortaya konulan çabaları destekliyoruz. Çünkü, bu korkunç savaşa son vermenin tek yolu, gerçek ve kapsayıcı siyasi bir çözüme geçiş süreci sağlamaktır.”

İlgilinizi Çekebilir:  üst üste! Beş milyon kişiye iş

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 4 Ocak’ta yaptığı açıklamada, ateşkese uyulması halinde ’ın başkenti Astana’daki görüşmelerin 23 Ocak’ta başlayacağını duyurmuştu.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın