İngiltere’de Suriyeli çocuğa ırkçı saldırı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Kasım 2018 | 20 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 21:23

İngiltere’nin Huddersfield şehrine ailesi ile birlikte göç eden 15 yaşındaki çocuk, bir İngiliz’in ırkçı saldırısına uğradı. Huddersfield şehrindeki bir okulda öğrenim gören ve kolu kırık olan Jamal adlı çocuk bir öğrenci tarafından önce yere yatırıldı, arkasından kafasına su dökülerek nefessiz bırakılmaya çalışıldı. Irkçı saldırıya uğrayan çocuğun görüntüsü sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından izlendi. Irkçı İngiliz çocuğun, çocuğu tartaklayıp yere yatırdığı ardından boğazını sıkıp, yüzüne su dökerken “seni boğacağım” ifadeleri kullandığı belirtiliyor.
KIZ KARDEŞİ DE IRKÇI SALDIRIYA MARUZ KALDI

Jamal ve aynı okulda gören kardeşinin de daha önce ırkçı saldırıya maruz kaldığı belirtildi. Genç kızın uğradığı ırkçı saldırılarla kendini okuldaki tuvalete kilitlediği, gözlüklerini kırıp lensleriyle bileklerini kesmeye çalıştığı öğrenildi.
ÇOCUK VE AİLESİ İÇİN YARDIM TOPLANDI

çocuk ve ailesine için 9 saatte 33 bin İngiliz sterlini toplandı. kampanyasını başlatanlar Jamal’ın ailesinin içinde bulunduğu şartları hafifletmek ve yaşam kalitelerini yükseltmek için topladıklarını aktardı.
İngiltere polisi Jaman’ın başına gelenlerle ilgili başlattı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın