İngiltere UKIP Partisi lideri Farage, İslam karşıtı saplantılı politikaları reddetti

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Aralık 2018 | 27 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 20:03

İngiltere Bağımsızlık Partisi (UKIP) eski Nigel Farage 25 yıldan daha hazla karşıtı politikalarını sürdüren sağ kanat partiden istifa ettiğini duyurdu.

 

TIMETURK | ÇEVİRİ

Nigel Farage İngiltere UKIP partisinden Müslüman karşıtı politikaya saplantısı nedeniyle istifa etti.

İngiltere Bağımsızlık Partisi (UKIP) eski lideri Nigel Farage 25 yıldan daha hazla Müslüman karşıtı politikalarını sürdüren sağ kanat partiden istifa ettiğini duyurdu.

Farage istifasını partiye sunarken partisinin halihazırdaki Gerard Batten başkanlığında Müslüman karşıtı poltikalara “saplanmış” olmasının tanınamaz olduğunu ifade etti.

“Ben içimden gelmeyerek, partiye ve partinin insanlarına ne kadar emek versem de, sanırım çok üzücü benim için kesinlikle çok üzücü bir karara vardım. Ancak bu şekilde devam edemezdim” diye konuştu.

Farage, “Kurulmasına eden ve yıllarca eden biri olarak partiyi tanıyamıyorum” dedi. “İsminin çok zarar gördüğünü, tahrip edildiğini ve bu nedenle tam da karşısında duran politik fırsatları toplayamadığını ve ve gelecekte de toplayamayacağına inanıyorum. Bu nedenle büyük bir gönülsüzlük içinde an itibarıyla UKIP üyeliğimden istifa etmiş bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

Farage, İngiltere’nin ’nden başarılı bir şekilde ayrılması sürecinde önemli rol oynadı ancak partisinin liderliğinden ayrılmasından bu yana UKIP’i sürekli eleştirdi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın