İngiliz donanmasına Suriye emri! Harekete geçildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Nisan 2018 | 26 Recep 1439 Perşembe 06:20

İngiltere’de yayınlanan Daily Telegraph’ın haberine göre İngiliz donanmasına ait denizaltıların ’ye gerçekleşecek olası bir müdahaleye hazırlık için atım menzili içine ettiği kaydedildi.

emrin İngiltere Başbakanı Theresa May’den geldiğini ve bakanları olası bir müdahalede İngiltere’nin tutumunu tartışmak üzere görüşmeye çağırdığını bildirdi. May’in kabineden olası bir müdahalede ABD ile hareket için onay almasına kesin gözüyle bakılırken, son karardan evvel ABD ve Fransa ile tekrar görüşmelerin yapılacağı ifade edildi.

İHA’nın haberine göre, Cumartesi günü Suriye’de gerçekleşen saldırısından sonra May “Bütün göstergeler Suriye rejiminin sorumlu olduğunu gösteriyor” demişti.

Bölgede Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve rejimin kimyasal silah kullanılması konusunda cezalandırılması ile ilgili hareket artarken, rejime bağlı hava ve kara güçleri muhtemel olan üslerden ayrılıyor.
Gazetenin haberi ABD Başkanı Donald Trump’ın erken saatlerde attığı füze saldırısı için hazırlanın mesajından sonra geldi.

ABD, ’de Khan Sheikoun’da gerçekleşen sarin gazı saldırısı sonrası kimyasal silahların kullanılmasının kabul edilemez olduğunu belirterek Tomahawk füzeleri ile Suriye rejimine saldırmıştı.

Ayrıca, ’nın Doğu Akdeniz’deki filoya katılması için fırkateyn göndereceği kaydedildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın