İngiliz Büyükelçi ’15 temmuz darbe girişiminin arkasında FETÖ var’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ekim 2018 | 20 Safer 1440 Pazartesi 12:56

Birleşik Krallık Dominick Chilcott, ‘Darbenin FETÖ tarafından yapıldığı konusunda bir şüphemiz yok” dedi.

 

’nin 100. yıldönümünde kutlanacak daha çok şey olacağını vurgulayan İngiliz Elçi Chilcott, “15 Temmuz Türk demokrasisine bir darbe indirme girişimidir. Darbenin FETÖ tarafından yapıldığı konusunda bir şüphemiz yok” dedi

Birleşik Krallık Büyükelçisi Dominick Chilcott, Cumhuriyeti’nin 95. yılında, Sabah’tan Okan Müderrisoğlu’na, ’nın stratejik önemini vurgulayan özel bir röportaj verdi. Büyükelçi Chilcott, iki ülke ilişkileri, 15 Temmuz darbe girişimi, FETÖ, terör örgütü , Kuşak- Projesi, ortak savaş uçağı üretimi konularında şu değerlendirmeleri yaptı:

TÜRKİYE-BİRLEŞİK KRALLIK İLİŞKİLERİ

Birleşik Krallık olarak Türkiye ile güçlü bir ilişkiye ihtiyacımız var. Türkiye, dünyanın karmaşık ve istikrarsız bölgesinde bulunuyor. Güçlü, istikrarlı, ekonomik olarak başarılı, müreffeh ve demokratik Türkiye’yi destekliyoruz. Türkiye’nin istikrarı, bizim ve diğer ülkeler için büyük önem arz ediyor. İstikrarsızlıktan kaynaklanan birçok konuda (düzensiz göçün , organize suçlar, terörizm gibi) Türkiye’nin işbirliğine ihtiyacımız var.

15 TEMMUZ VE FETÖ’YE BAKIŞ

15 Temmuz’u Türk demokrasisine darbe indirme girişimi ve büyük bir olarak gördük, başından beri kınadık. Sir Alan Duncan, darbeden üç gün sonra bir dayanışma ifadesi olarak Türkiye’ye geldi. Darbenin Gülenistler / FETÖ tarafından yapıldığı ve bunun devlete sızmak için uzun vadeli bir planın parçası olduğu konusunda şüphemiz yok. Bu örgüt, Türkiye dışındaki insanların anlamakta zorlandığı gaddar bir örgüt. İngiltere, Türkiye’ye yardım etmek ve sorumluların adaletin önüne çıkmasını sağlamak için desteğe hazır.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın